Hazır Mesajlar Güzel Sözler

Çok katıydım öncelerden, çok şüpheci, çok tedirgin. Her an a

En Güzel UzunMesaj Mesajları Sözleri

Çok katıydım öncelerden, çok şüpheci, çok tedirgin. Her an aşk gelir de beni bulur diye, beni bulup içine çeker de beni yok eder diye.

Böyle düşünürdüm kimse beni üzmesin diye, yalnız mutluyum diye. Onlarca arkadaşımın içinde yalnız, sessiz ve rüzgar kadar içleri burkan bir bakışım vardı. Ama mutlu sanıyordum kendimi. Halbuki bu da aşkın eseriymiş. Meğer mutlu değilmişim, çoktan aşk beni çepeçevre sarmış.

Ne de garip şeymiş seni sevmek, sana aşık olmak. Farkına bile varamamıştım, o kadar delice, o kadar ıssız bir aşk. İçimde o kadar boş yer vardı ki sen hangisindesin, hangisi dolu hep aramaya başladım. Ne de cahilim, sen hepsindeydin. Belki de hatam hepsine teker teker bakmammış, bir geriye çekilsem görsem bir hepsini, belki o zaman bulacaktım. Ya işte Allah'ı sende nasıl buldum anlatayım...

Allah'ın güzelliklerine teker teker baktım hep, ağaca, toprağa, güneşe. Ben neden hiç kadına bakmadım ki? Tüm hepsi onun içinmiş, her şey ondaymış. mesajlar.info Ne de korkakmışım, aşktan uzak, Allah'tan uzak, ormandaki bir çukurun içindeymişim. Her güzelliği gördüğümü sanıp mutlu olduğumu sanıyormuşum. Halbuki o güzellik yukarıdan gelen yeşil ve havanın kokusuymuş. Bulunduğum yerse harabe!

Ne de güzel şeymiş seni sevmek. Merdivenim olup çıkarttın beni o çukurdan. Yavaş yavaş yukarı çıkarken her bastığım adıma dikkat ederek, iyice hesap ederek. Bir anda çıkamazdım o kadar merdiveni. İlk önce inandım sana, sonra alıştım sana ve yukarıya çıkacağıma inandım, sonra sana güvendim.

Ya çıktığım zaman geceyse diye hiç düşünmemiştim, özlemle beklediğim güneşi birde sabaha kadar nasıl bekleyecektim ki... İşte son adımda da senin beni hiç bırakmayacağın gibi sevdim seni. Tıpkı senin beni sevdiğin gibi.

O zaman öyle bir güneş doğdu ki, bakınca gözümü dahi açamadığım, beni hiç üşütmeyen bir güneş.

Yeri geldi bunaltıcı sıcakta hafifçe esen soğuk rüzgarlar oldun titrettin içimi sonra tekrar özlettin kendini, yeniden doğdun. Ya işte böyle ne de garip şeymiş seni sevmek...
2018-03-18 00:00:00     Ayhan

 

Bir mesaj, söz veya yorum paylaşın.

  

Yeni Eklenen Mesajlar, Güzel Sözler

KARTAL KANADI
KARTAL GİBİ GENİŞ KANATLARIM
DAĞLARI TEPELERİ AŞAR YAŞARIM,
YAŞAMADIĞIMI YAZAR COŞARIM
HUZUR VERİR BANA KENDİ İÇİMİ OKŞARIM
İÇİME SIĞMAZ ELMAS TAŞLARIM
ÜSTÜNDEN BAKAR OKYANUSLARA TAŞARIM
YEDİĞİMİ TAŞTAN ÇIKARIRIM
SUYUNU SIKAR AŞINI KARIŞTIRIRIM,
TEK BAŞINA UÇMAKTAN HOŞLANIRIM,
DAYAMAM SIRTIMI KENDİMLE SAVAŞIRIM
BAZEN AÇ SUSUZ KALIR YARIŞIM,
YETERKİ DAYANMIYIM YOKSA BENLİĞİMDEN
TAŞARIM.
ÖZDEN ERÇİN...
2024-02-22 12:31:09     ÖZDEN ERÇİN

Manevi kurtuluşun müjdecisi, Ramazan-ı Şerif'in habercisi olan Berat Kandilimiz mübarek olsun.
2024-02-22 12:23:00     Bahar

Bir Aşk Hikâyesi: Genç kız feci bir hastalığın pençesinde kıvranıyordu. Yaralı kalbi artık bu dünyaya daha fazla dayanamamaya başlamıştı. Çok zengin olan ailesi tüm gazetelere, kalp nakli için ilan vermişlerdi... Kalbini feda edecek birini arıyorlardı...

Genç kız ise her gün hastane odasında biraz daha solmaktaydı. Yine yalnızdı odasında, gözü yaşlı, boynu bükük ölümü bekliyordu. Gözlerini kapadı, bu küçük odada gözyaşı dökmekten bıkmıştı... Yine de engel olamadı pınar gibi çağlayan gözyaşlarına. Sevdiği geldi aklına, fakir ama onu seven sevgilisi. Her gün aynı şeyleri düşünüyor, anıları bir film şeridi gibi gözünün önünden geçiyordu. "Param yok ama sana verebileceğim sevgi dolu bir kalbim var" demişti delikanlı... Genç kız da zaten başka bir şey istemiyordu... Sevgiye muhtaç biri, sevdiğinin sevgisinden başka ne isteyebilirdi ki... Ama olmamıştı işte, dünyalar kadar olan sevgilerinin arasına, o lanet olasıca para girmeyi başarmış, onları ayırmıştı... İşte paranın geçmediği zamanlara gelmişlerdi. Ne önemi vardı artık? Şu son günlerinde, sevdiği yanında olsa yeterdi.

Ayrılıklarından bu yana 5 bitmeyen, çile dolu yıl geçmişti. Her günü zehir, her günü hüsran. Ama genç kız hep sevgisini yüreğinde taşımış, kalbini kimseyle paylaşmamıştı. Sevdiğini düşündü işte o an. Acaba o neler yapmıştı bu kadar sene boyunca. Kim bilir kiminle evlenmiş, çoluk çocuğa karışmıştı. Gözlerinden bir damla yaş daha damladı kurumuş, bitmiş ellerine. Ellerine baktı, bir zamanlar ellerinin ellerini tuttuğunu hayal edip, her gün saatlerce ellerini seyrederdi. En çokta saçlarının dökülmesine üzülüyordu. Çünkü sevdiği öpmüş, koklamıştı onları. Her bir tanesi koptuğunda, kalbine bir ok daha saplanıyordu. Kalbi yine sızlamaya başlamıştı. Belki sevdiği yanında olsa, kalbi bu kadar yorulup, veda etmezdi yaşama. Zaten artık ölüm umrunda değildi genç kızın. Sevdiğinden ayrı yaşamanın ölümden ne farkı vardı ki. Tekrar o geldi aklına. Keşke keşke yanımda olsa dedi. Son bir kez elini tutsa yeterdi. Gözlerini son bir kez öpse, rahatça ebediyen gözlerini kapatabilirdi artık. Gözleri pınar gibi çağlamaya başladı. Sevdiğini son bir kez göremeden ölmek istemiyordu. Ufakta olsa ondan bir hatırasını almadan bu dünyadan göçmek istemiyordu. Oysa sevdiği, kim bilir kiminle beraberdi. Kendi sevgi dolu kalbinin kimseyle paylaşmayı düşünmemişti bile, ama acaba o paylaşmış mıydı? Onun sevgisini silmiş atmış mıydı acaba kalbinden? İçi birden nefretle doldu. Üstüne büyük bir ağırlık çöktü. Onu düşündükçe her dakikasının zehir olması artık çok daha ağır geliyordu genç kıza. Ölmek istedi, artık yaşamak istemiyordu bu dünyada. Ama sevdiğinden bir hatıra almadan ölmeyeceğine ant içmişti. Tekrar gözlerini açtı. Kim bilir belki de sevdiği onu unutmuştu. Bu düşünceler içinde derinliğe daldı...

Birden babası girdi odaya, kızına kalp nakli için bir gönüllü bulduklarını müjdeleyecekti. Fakat genç kız çoktan uykuya dalmıştı. Bir meleği andıran masum yüzü, sevdiğinin özleminden sırılsıklamdı.

O gece biri gözlerini dünyaya kapadı, genç kız ameliyata alındı. Tekleyen ve görevini yerine getirmeyen kalbi değiştirilmişti. 1 hafta sonra tekrar gözlerini açtı dünyaya genç kız. Ama dünya daha farklı geldi ona. Sanki bir şeyler eksikti... Aradan aylar geçmiş genç kız artık iyice iyileşmişti. Ama içindeki burukluğu bir türlü atamıyordu. Sevdiği aklına gelince kalbi eskisinden daha çok sızlıyordu. Bir kere, bir kere görebilsem diye mırıldandı... Kalbi yine sızlamaya başlamıştı. Yeni kalbi onu iyileştirmişti ama nedense her gece aniden hızlanıyor, onu uykusundan uyandırıyor ve sanki yerinden çıkacakmış gibi atmaya başlıyordu. Genç kız bir anlam veremediği bu durumu doktora anlatmış, ama ameliyat kolay değil, bir aydan geçer demişti doktor. Aylar geçmişti ama hala aynıydı durum. Çiçeklerinin yanına gitti. Her gün onlarla saatlerce dertleşiyor, zaman zaman ağlıyordu onlarla. En çokta kan kırmızısı gülünü seviyordu. Çünkü kırmızı gülün onun için yeri apayrı idi. Oda genç kızla beraber gülüyor, onunla beraber ağlıyordu. Onu sevdiği gibi görüyordu genç kız. Ve gülünü sevdiğini ilk gördüğünde ona hediye edeceğine dair yemin etmişti. Başka türlü paylaşamazdı gülünü kimseyle...

Aniden kapı çaldı. Kapıyı açtı ama kimse yoktu. Gözü yerdeki beyaz zarfa ilişti. Yavaşça eğilip zarfı yerden aldı. Birden kalbi deli gibi atmaya başladı. Ne olduğunu anlayamıyordu. Zarfın üzerinde ne bir isim, ne bir adres vardı. Zarfı açtı, içinden beyaz bir kağıda yazılmış bir mektup çıktı. Kalbi daha hızlı atmaya başladı. Onun kokusu vardı kağıtta. Evet, onun kokusu vardı. Yıllar yılı özlemini çektiği, yanında olabilmek için canını bile verebileceği sevdiğinin kokusu vardı mektupta. Başı dönmeye başladı. Koltuğuna geçip oturdu yavaşça kağıdı açtı. Ve elleri titreyerek okumaya başladı.

"Sevgilim, senden ayrıldıktan sonra, bir kalbe 2 sevginin sığmayacağını bildiğimden dolayı, ne bir kimseyi sevebildim, ne de kimseye bakabildim... Her günüm diğerinden daha zor geçti, çünkü her gün özlemin daha da artıyordu.. Sana kitapları dolduracak kadar şiirler yazdım. Her biri diğerinden daha da hüzünlüydü. Yazdım, okudum, ağladım... Her gün yazdım, her gün okudum, senelerce ağladım... Her gece seni düşündüm sabahlara kadar, her gece senin yanında olmayı istedim. Ve her gece sensizliğe lanet ettim, uykuları haram ettim kendime, sensiz olmanın acısını gözlerimden çıkardım... Ve bir gün her şeyi değiştirecek bir fırsat çıktı önüme. Bunu fırsatı değerlendirmeyip, kendime haksızlık edemezdim... Ve değerlendirdim... Senden çok uzaklara gittim, belki seni unuturum diye. Ama tam tersi oldu. Seni daha çok özlüyorum artık... Senden çok uzaklardayım belki, ama yine de seni görmek için uzaklardan gelebiliyorum. Hem de her gece... Seni seviyor, seyrediyor ve eğilip sen uyurken yanağına bir öpücük konduruyorum. Bazen gözlerini açıp bakıyorsun, geldiğimi bildiğini sanıyorum ama yine o tatlı uykuna geri dönüyorsun. Yarın birbirimizi sevmemizin 6. senesi... Hep ben geldim şimdiye kadar senin yanına, yarında sen gel olur mu sevgilim. Ha, unutmadan, sana hep sözünü ettiğim, kalbime iyi bak olur mu? Çünkü gözyaşlarımla, adını yazdım ona... Seni senden bile çok seven bir sevgi var kalbinin içinde... Unutma, kırmızı gülü de unutma olur mu?.. Seni Çok Seviyorum, Yanıma Gelinceye Kadarda Seveceğim... Sevgilin...."
2024-02-12 00:00:00     mesajlar.info

Hiç kimseyi kafanızda büyütmeyin. Daha iyisi her zaman vardır ve daha iyisi geldiğinde tüm geçmiş, geçmişte kalır.
2024-02-02 01:49:09     yılmaz k

Yeni Eklenen Resimli Mesajlar, Güzel Sözler

Resimli İyi Geceler Mesajı

Resimli İyi Geceler Mesajları Sözleri
Resimli İyi Geceler Mesajları Sözleri

Resimli Hayırlı Geceler Mesajı

Resimli Hayırlı Geceler Mesajları Sözleri
Resimli Hayırlı Geceler Mesajları Sözleri

Resimli Cuma Günü Mesajı

Resimli Cuma Günü Mesajları Sözleri
Resimli Cuma Günü Mesajları Sözleri